CLINICAL DERM

Linia Clinical Derm opracowana w laboratoriach Vivipharma wykorzystuje najnowsze zdobycze biotechnologiczne, jest skuteczną i bardzo bezpieczną kuracją trichologiczną spełniającą wymagania wszystkich rodzajów skóry głowy i włosów, może być równocześnie stosowana do ich codziennej pielęgnacji.

Mycie, oczyszczenie skóry głowy i włosów jest niezbędne ze względów estetycznych i dermatologicznych, aby usunąć kurz, łupież, łój i pot. Nie jest prawdą, że codzienne mycie włosów jest szkodliwe lub że powoduje wzrost wypadania włosów.

Produkty hipoalergiczne.
Produkty przebadane klinicznie.
Stworzone w celu zminimalizowania ryzyka alergii.
Nie zawierają siarczanu sodu Laurylether (SLES) i laurylosiarczan sodu (SLS).
Wolne od niklu.

Clinical Derm

Innowacyjna linia Clinical Derm zawiera wysoce bio-kompatybilne preparaty o poniższych właściwościach:

 • Nie zawiera szkodliwych związków SLS i SLES.
 • Doskonała wydajność produktów, które są dobrze tolerowane przez skórę, nawet, jeśli jest ona wrażliwa na detergenty.
 • Zawiera środki ochrony skóry w postaci specjalnych związków powierzchniowo- czynnych otrzymanych z materiału roślinnego, które tworzą barierę ochronną na skórze.
 • Nie zawiera niklu;
 • Zawiera katalazę Żelazai - kluczowy enzym w dotlenieniu komórek w brodawce cebulki włosa, zapobiega on wypadaniu włosów.
 • Wykorzystuje innowacyjny składnik mineralny uzyskany z malachitu ii (Rodocrosite).
 • Posiada naturalne, nawilżające składniki pochodzące z białek roślin (kukurydzy, pszenicy) oraz zawierające olej z Meadowfoamiii - przywracają równowagę, regenerujący skórę głowy i włosy.
 • Zawiera uzyskane na zimno ekstrakty glicerydów z nagietka, aloesu, męczennicy, pokrzywy i krwawnika, mające wzmacniający i stymulujący wpływ w kuracji skóry tłustej.
 • Będąca w składzie preparatów szałwia (Sage) i jałowiec (Juniper) - uspokajają, odświeżają, i dezodorują.
 • Najczystszy w swojej formie hydrolizowany 10% kolagen morski, przywraca elastyczność i odżywia skórę głowy.
 • Zawiera mocznik i alantoinęiv, które są wskazane w przypadku leczenia podrażnionej skóry głowy, łuszczycy i świądu.
 • Naturalnie, pachnące olejki eteryczne zawarte są w każdym produkcie linii Clinical Derm, ich właściwości aromoterapeutyczne są wykorzystywane w kuracjach tej linii.

Kuracja Przeciw Wypadaniu Włosów oraz wzmacniająca je.
Zapobiega wypadaniu włosów

Treatment Against Hair Loss Fortifying

Wiele badań wykazało, że wzrost włosów zależy od psychofizycznego samopoczucia osoby, posiada ono duży wpływ na równowagę fizjologiczną skóry głowy.

Ponadto istotną rolę w cyklu wzrostu włosa odgrywa unaczynienie mieszków włosowych, które doprowadzają krew i tlen do korzeni włosów.

Kuracja Clinical Derm Przeciw Wypadaniu Włosów zawiera Szampon i Lotion. Dostarczają one istotnych czynników dla wzrostu włosa oraz zapobiegają wypadaniu włosów.Jej unikalnym, innowacyjnym składnikiem jest ekstrakt z hematytu. Jest to minerał, wyjątkowo bogaty w żelazo, które stymuluje katalazę - Fe; enzymu – promotora dotleniania komórkowego. Ekstrakt z hematytu sprzyja wyższej podaży krwi, co w konsekwencji polepsza wchłanianie komponentów (witaminy B, ekstraktów z pokrzywy, z drożdży i papryki ).

W kuracji Clinical Derm Przeciw Wypadaniu Włosów osłabione korzenie otrzymują większą dawkę tlenu i składników odżywczych, wspomagając w ten sposób silniejszy wzrost i regenerując kondycję włosa.
Formuła szamponu łączy w sobie delikatne działanie oczyszczające z działaniem troficznym, skutecznie wspomagającym wzrost włosa.

Stosowanie: Szampon: Nałożyć odpowiednią ilość szamponu na wilgotne włosy i masować przez kilka minut, spłukać. Powtórzyć zabieg, jeśli to konieczne. Wskazany jest do częstego mycia.

Lotion: Stosować na suchą głowę w przypadku wypadania włosów. Zależnie od gęstości włosów, używać jedną lub dwie dawki (z kroplomierza) lub fiolkę jednorazowego użytku na skórę głowy. Nie spłukiwać. Powtórzyć zabieg dwa razy w tygodniu, aż do uzyskania zamierzonych efektów.

Przydatne wskazówki:
Jeżeli wypadanie włosów jest związane z łupieżem lub łojotokiem skóry głowy, oprócz Szamponu Przeciw Wypadaniu Włosów zalecane jest stosowanie specjalnie stworzonego

Problemy skóry głowy

Kuracja Przeciw Łupieżowa – łupież tłusty i suchy

Treatment Anti-Dandruff for Hair

Łupież jest dość częstym problemem - statystycznie dotyczy on co trzecią osobę i jest dużym bolączką estetyczną, ponieważ włosy są brzydkie i nieprzyjemne w dotyku oraz często towarzyszy mu swędzenie skóry głowy.

Co to jest łupież i jak można go leczyć? Łupież jest bardzo widocznym skutkiem nieprawidłowej wymiany komórek skóry głowy. W przypadku łupieżu suchego są to małe, lekkie, suche łuski o bardzo cienkiej warstwie, odłączające się same. Łupież tłusty przybiera formę dużych, tłustych, grubszych łusek, które przylegają do skóry głowy. Natężenie jego występowania może się zmieniać wraz ze zmianą otoczenia oraz ze zmianami w stanie fizjologicznym człowieka. Szczególnym czynnikiem zwiększającym występowanie łupieżu jest stres, który wpływa niekorzystnie na procesy organizmu. W obu typach łupieżu, skóra głowy jest podrażniona i istnieje niezliczona ilość małych punktów zapalnych, które mają wpływ na zmianę normalnego cyklu wymiany komórkowej.

Kuracja Przeciw Łupieżowi składa się z Szamponu i Lotionu, które zawierają pirytionian cynkuv oraz siarki i alfa-hydroksy kwasy owocowevi (jabłkowy, winny i glikolowy). Składniki te eliminują martwe komórki włosa oraz wpływają na działanie kerato -regulatorów.

Szampony:

 • Nagietek lekarski (Calendula) i krwawnik pospolity (Yarrow) są odżywczymi, nawilżającymi aktywnymi składnikami w Szamponie Przeciw Łupieżowi suchemu
 • Bluszcz, skrzyp i szałwia (Sage) to składniki zawarte w Szamponie redukującym tłusty łupież.

Sposób użycia: Wstrząsnąć szampon przed użyciem. Nałożyć odpowiednią ilość Szamponu na wilgotne włosy, masować przez kilka minut i spłukać. Powtórzyć zabieg, jeśli to konieczne. Lotion Przeciw Łupieżowi stosować na wysuszone włosy, ilość Lotionu powinna być odpowiednia do gęstości włosów, należy skorzystać z jednej lub dwóch dawek (z kroplomierza) na skórę głowy lub użyć fiolkę jednorazowego użytku. Nie spłukiwać. Powtórzyć zabieg dwa razy w tygodniu aż do zaniku łupieżu.
Szampon zawiera delikatne środki powierzchniowo czynne.

Przydatne wskazówki:

Aby wspierać i chronić delikatną, naturalną barierę na powierzchni skóry głowy na jej powierzchni zaleca się stosowanie Bio- Kolagenu Balsam do skóry głowy, łagodzącego swędzenia i podrażnienia. Nałożyć kilka kropli na obszarach dotkniętych zmianami, pozostawić na 10 minut a następnie dokładnie spłukać przed myciem Szamponem Przeciw Łupieżowym. Osobom cierpiącym na łupież i mającym często suche, zniszczone włosy zaleca się stosowanie Szamponu Odżywczego. Należy go stosować po pierwszym zabiegu Szamponem Przeciw Łupieżowi; ponadto można zastosować Instant Krem ułatwiający rozczesywanie i zmiękczający włosy.

Łojotok

Kuracja Przeciw Łojotokowa – Łojotok tłusty, oleisty, płynny

Treatment Seborrhea for Hair

Sebum jest niezbędne, aby nasze włosy były wodoodporne, elastyczne i błyszczące, ale jeśli wytwarzane jest w zbyt dużej ilości, może spowodować łojotok. Nasze włosy staną się ciężkie, tłuste, łatwo będą się brudzi i mieć nieprzyjemny zapach. Wielu naukowców uważa, że sebum zawiera aktywne metabolity androgenów, które zbierają się w wewnętrznej części mieszka włosowego i w ten sposób zmieniają wewnętrzną warstwę nabłonka mieszka, który ma wtedy tendencję do osłabienia włosa i może spowodować jego wypadnięcie. Dlatego dobrze jest myć włosy często i nie dopuszczać do ich przetłuszczania.

Użyj bardzo delikatnego szamponu, który wraz z Lotionem jest skuteczny w usuwaniu sebum oraz zmniejsza jego nadmierne wytwarzanie.
Kuracja Przeciw Łojotokowi oferuje trzy specjalne szampony, zawierające substancje pochodzenia roślinnego, normalizujące trzy rodzaje łojotoku:

 • Tłusty, którego gęste, zwarte sebum jest usuwane przez skoncentrowane ekstrakty z bluszczu i babki lancetowatej; powodujący, że włosy stają się lśniące i zdrowe.
 • Oleisty, którego płynne sebum rozmazuje się na skórze i włosach, jest ono usuwane przy pomocy substancji uzyskanych z białej pokrzywy wraz z dodatkiem siarki.
 • Płynny, który powstaje, gdy sebum miesza się z nadmiarem potu na skórze głowy. Skóra głowy jest w pełni oczyszczana przez działanie oczyszczające szałwii i jałowca.

Lotion Przeciw Łojotokowi (regulacyjny) dla trzech rodzajów sebum jest niezbędny do skorygowania pH skóry oraz absorbuje nadmiar sebum i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu tłuszczu. Już od pierwszych kilku zastosowań neutralizuje niepożądane zapachy skóry głowy i włosów oraz pozostawia je świeże i ożywione.

Stosowanie: Nałożyć odpowiednią ilość szamponu na wilgotne włosy, masować przez kilka minut, spłukać. Powtórzyć zabieg, jeśli to konieczne. Wytrzeć włosy ręcznikiem i nałożyć na nie Lotion Przeciw Łojotokowi, który powinien być użyty w ilości odpowiedniej do gęstości włosów, można użyć jednej lub dwóch dawek (z zakraplacza) lub jedną fiolkę jednorazowego użytku. Nie spłukiwać. Powtórzyć zabieg 2 lub 3 razy w tygodniu, aż wydzielanie łojotoku zacznie się zmniejszać.

Przydatne wskazówki:

Jeśli cienkie włosy zostały uszkodzone w wyniku leczenia, zaleca się zastosowanie Szamponu Mineralizujący wraz z Instant Kremem po Szamponie Przeciw Łojotokowi. Włosy natychmiast odzyskują witalność, łatwiej się rozczesują i stają się błyszczące.

Łojotok tłusty

Kuracja odżywcza

Szampon i Lotion do słabych włosów

Wskazana jest dla włosów osłabionych, zmęczonych, suchych i słabych. Kuracja polega na użyciu bardzo delikatnych, nieagresywnych detergentów, mlecznej emulsji z unikalną teksturą płynu oraz czystych, niezawierających tłuszczów koncentratach składników odżywczych, które wygładzają naskórek i przywracają wspaniałe, aksamitne włosy. Kuracja zawiera: najczystsze ekstrakty manganu z malachitu (Rodocrosite) - mangan stymuluje naturalną produkcję kolagenu. Ponadto w skład wchodzą również: chmiel, melisa (Lemon balm) i jemioła, odpowiadająca za elastyczną skórę i włosy. Białka i witaminy z nasion Meadowfoam przywracają naturalną równowagę nawilżenia.

Stosowanie: Nałożyć odpowiednią ilość Szamponu Odżywczego na wilgotne włosy, masować przez kilka minut i spłukać. Powtórzyć zabieg, jeśli to konieczne. Wytrzeć włosy ręcznikiem i nałożyć Lotion Odżywczy, który powinien być użyty w ilości zgodniej z potrzebami skóry; można użyć jednej lub dwóch dawek (z zakraplacza) lub jedną fiolkę jednorazowego użytku (w zależności od długości włosów). Nie spłukiwać. Wysuszyć włosy. Powtórzyć kurację 2 lub 3 razy w tygodniu.

Przydatne wskazówki:
Jeśli włosy są matowe i trudne do ułożenia, zaleca się stosowanie Instant Krem po każdym użyciu szamponu; długie loki zostaną natychmiast ożywione, staną się błyszczące i łatwo dadzą się rozczesać. Aby chronić włosy i skórę wrażliwą, zaleca sie stosowanie Maski Regenerującej. Rezultatem jej stosowania jest: nawodniona, ochroniona skóra i włosy, które są bardziej miękkie, bardziej elastyczne i sprężyste.
W celu ochrony włosów zaleca się stosowanie Maski Regenerującej przed użyciem suszarki do włosów.

Łojotok oleisty

Kuracja Mineralizująca
Szampon i Lotion do zniszczonych włosów

Treatment Mineralizing Damaged Hair

Ekskluzywny zabieg, który rozwiązuje problemy uszkodzonych, matowych i przerzedzonych włosów. Zawiera on nowe technologie z Laboratoriów Vivipharma, posiada potrójne działanie:

1. Na włókno włosa - wyciąg z czystego miąższu aloesu (Aloe Barbadensis), który jest bogaty w aminokwasy i składniki mineralne czyniące włosy silniejsze, ożywione i bardziej puszyste.

2. Na kolor włosów – zawiera ekstrakt z malachitu, minerału szlachetnego, który dostarcza włosom miedzi. Ten pierwiastek śladowy jest niezbędny do produkcji melaniny, skutecznie wpływa na wydzielanie naturalnego pigmentu włosów i zapobiega utlenianiu pod wpływem światła słonecznego, powodując zachowanie kolor włosów przez długi czas.

3. Na skórę głowy - koncentraty polisacharydów, witaminy antyoksydacyjne, aloes (Aloe Barbadensis), składniki odżywcze i tonizujące. Produkty te to intensywne bogactwo składników, które oddziałują zarówno na skórę głowy jak i włosy, stają się one mocniejsze, pełniejsze i błyszczące.

Stosowanie: Nałożyć odpowiednią ilość szamponu na wilgotne włosy, wmasować przez kilka minut i spłukać. Powtórzyć zabieg, jeśli to konieczne. Wytrzeć włosy ręcznikiem i nałożyć zawartość fiolki Lotionu Kuracji Mineralizującej na skórę głowy i na włosy, delikatne wmasować preparat. Nie spłukiwać. Wytrzeć włosy do sucha. Powtórzyć zabieg 2 lub 3 razy w tygodniu.

Przydatne wskazówki:
Jeśli włosy są matowe i trudne do rozczesania, zaleca się stosowanie Instant KREM po każdym myciu głowy. Spowoduje to natychmiastowe ożywienie włosów i uczyni je błyszczące oraz łatwo rozczesującymi się. Latem polecamy do ochrony włosów i wrażliwej skóry stosowanie fiolkę Kuracji Mineralizującej przed ekspozycją na słońce.

Tłuste włosy

Instant Krem
Do natychmiastowego rozczesywania włosów

Instant Detangling Cream

Skóra głowy jest zawsze chroniona przez płaszcz hydrolipidowy, natomiast włosy wymagają odpowiedniego nawilżania i ochrony. Instant Krem działa natychmiastowo dzięki dużemu stężeniu aktywnych składników odżywczych, uelastyczniających i mocno nawilżających. Dzięki bogactwu swoich składników ułatwia rozczesywanie włosów i restrukturyzuje je, nawet przy trudnych włosach etnicznych lub przedłużanych.
Instant Krem nadaje się szczególnie do eliminacji węzłów delikatnych włosów dzieci. Instant Krem zawiera mono i di-sacharydy w naturalnym połączeniu z aminokwasami, które w znacznym stopniu zwiększają wilgotność i elastyczność włókien włosów.

D-fruktoza, D-glukozy, sacharozy, mocznik, dekstryna, L-alanina, Kwasu L-glutaminowego, Kwas L-asparaginowy

Połączenie tych naturalnych substancji ma bezpośredni wpływ na głębokie kondycjonowanie włosów.

Włosy są mocniejsze, bardziej witalne i elastyczne, każdy włos jest zamknięty w mikroskopijne powłoki, które zamykają rozdwojone końcówki. Nadają one puszystość i zapewniają znaczne zwiększenie ochrony przed zanieczyszczeniem powietrza i wpływami warunków atmosferycznych.

Jest to prawdziwy zabieg kosmetyczny, który sprawia, że włosy stają się lśniące, jedwabiste i nieporównywalnie ładniejsze.

Stosowanie Instant Krem:

 • Stosować po umyciu włosów, odpowiednią ilość Instant Krem rozprowadzić na całej długości włosów. Rozczesać włosy.
 • Grzebieniem delikatnie, równomiernie rozprowadzić Instant Krem na wszystkie włosy. Dokładnie spłukać letnią wodą. Jego skład zaskakująco przypomina naturalny film lipidowo - wodny, posiada on działanie wygładzające, co sprawia, że ​​włosy stają się miękkie i puszyste – nawet, jeśli wcześniej były zniszczone i poplątane.
 • Kompres na włosy: nanieść odpowiednią ilość Instant Krem na suche włosy i pozostawić na 5-10 minut, spłukać letnią wodą, a następnie zastosować szampon.
 • Jako filtr przeciwsłoneczny: nanieść odpowiednią ilość Instant Krem na całe włosy przed wyjściem na słońce. Powtórzyć aplikację po każdej kąpieli.

Emulsja Regenerująca
Do wszystkich typów włosów

Repairing Emulsion for hair

Ekskluzywna Emulsja Regenerująca posiadająca ​​aksamitną teksturę, emulsja ta dokładnie odbudowuje włókna włosów, naprawia α i β - keratyny matrycy oraz zmniejsza łamliwość rozdwojonych końcówek i wszelkiego rodzaju uszkodzenia włosów. Zawiera ona wyciągi z roślin bogatych w lecznicze naturalne składniki, które ograniczają szkody spowodowane przez zbyt agresywne zabiegi stosowane na włosy.
Wspaniałe, odżywcze i zmiękczające właściwości Meadowfoam Oil połączone z białkami z pszenicy powodują, że emulsja dokładnie odbudowuje włosy od wewnątrz, dzięki czemu włosy są bardziej zwarte, lśniące, jedwabiste i nieporównywalnie ładniejsze.

Stosowanie: Stosować odpowiednią ilość Emulsji Regenerującej na wilgotne włosy po umyciu. Wmasować delikatnie i pozostawić na około 5 minut. Jeżeli włosy są poważnie uszkodzone, owinąć włosy ciepłym ręcznikiem i pozostawić na 5 minut. Dokładnie spłukać letnią wodą i wysuszyć włosy. Powtórzyć kuracje 1 lub 2 razy w tygodniu.

Przydatne wskazówki
W celu ochrony łodygi włosów przed skutkami użycia prostownicy zalecamy stosowanie małej ilości Emulsji Regenerującej bez spłukiwania. Spowoduje to natychmiastowe ożywienie włosów i staną się błyszczące oraz łatwo dadzą się rozczesać. Niezbędne jest stosowanie Emulsji Regenerującej po każdym zabiegu lub farbowaniu.

Dzięki odpowiedniej wartości pH usuwa wszelkie utleniacze lub alkaliczne pozostałości po zabiegach wpływając na normalizacje włókna włosa. Może być stosowana także na suche włosy dając niesamowity efekt kształtowania fryzury.
Kuracja Regenerująca dla Skóry Głowy i Włosów.

Potliwość skóry głowy

Kuracja z kolagenem morskim dla Skóry Głowy i Włosów.

Kuracja z udziałem Bio Kolagenu.

Zaawansowana technologia zawarta w Kuracji Regenerującej z Bio -Kolagenem pozwala na stosowanie jej w codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów wymagających szczególnej ochrony.

Zabieg zawiera: czysty kolagen, najważniejsze białko dla naszej skóry.
Rozpuszczony 90% kolagen morski w połączeniu z elastyną, witaminami i kwasem hialuronowym utrzymuje skórę i włosy nawilżone, odżywione oraz w stanie zregenerowanym. Kojące, przeciwzapalne i ochronne właściwości mocznika i alantoniny sprawiają, że Kuracja z Bio-Kolagenem to idealny zabieg dla suchej, odwodnionej skóry głowy, przy występujących zaczerwienieniach lub podrażnionej przez łupież lub świąd.

Balsam Bio Kolagen dla skóry głowy

Bio-Collagen Scalp

Dzięki formule eudermicznej, bogatej w bio- kolagen, białka i witaminy, ta dwufazowa emulsja zalecana jako regenerujący, kojący, uspokajający preparat dla skóry głowy. Pomaga w rozpulchnianiu warstwy rogowej naskórka, przez co ułatwia oczyszczanie z nadmiaru keratynizacji i łupieżu. Wskazana również w leczeniu drobnych otarć naskórka, podrażnieniach po depilacji, po goleniu oraz zabiegach chemicznych (farbowanie i inne zabiegi chemii fryzjerskiej).

Stosowanie: Wstrząsnąć dokładnie butelką przed użyciem w celu wymieszania składników aktywnych i białek w emulsji. Delikatnie wmasować kilka kropli bezpośrednio na obszary skóry głowy, które są podrażnione, zaczerwienione, z łupieżem lub łuszczeniem się. Pozostawić na 10 minut. Stosować przed myciem włosów.

Szampon Bio Kolagen z proteinami

Bio-Collagen Shampoo Proteic

Szampon Bio Kolagen z proteinami jest specjalnie przeznaczony dla delikatnej, wrażliwej lub odwodnionej skóry głowy. Zapewnia odżywianie skóry głowy i cienkich oraz delikatnych włosów. Regeneruje ochronny płaszcz hydrolipidowy, przywraca równowagę skóry głowy, zwłaszcza po kuracjach medycznych.

Stosowanie: Zwilżyć włosy i zastosować odpowiednią ilość szamponu. Wmasować delikatnie i dokładnie spłukać letnią wodą. Jeśli włosy są bardzo brudne, zabieg powtórzyć.

 Hiperhydroza skóry głowy

SZAMPON NEUTRALNY

Neutralny, normalizujący szampon do włosów

Derma-Oil Shampoo Neutral

Ze względu na współczesne zwyczaje i potrzeby wiele osób często myje włosy. Pielęgnacja włosów zaczyna się od dobrego szamponu, który możemy stosować codziennie. Szampon Neutralny jest stworzony z naturalnych składników, dzięki czemu może być on stosowany do wszystkich rodzajów włosów, w tym delikatnych włosów u dzieci. Dzięki pH o poziomie 7, 3 (takie samo jak łez) nigdy nie będzie powodował łzawienia.

Głęboko oczyszcza i nawilża:

 • Dzięki wyciągowi z rumianku posiada silne działanie kojące,
 • Jest o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych płynących z alphabisaboluvii,
 • Właściwości ochronne wynikają z wchodzącej w skład melisy (Lemon-balsam),
 • Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe wynikają z zawartości ekstraktu z nagietka (Marigold - decongestantviii), jest to środek zalecany dla osób cierpiących na opryszczkę,
 • Ponadto wchodząca w skład: jemioła (Mistletoe) – posiada właściwości uspokajające, koper odświeżające, a odżywcze właściwości biorą się z zawartości chmielu i krwawnika (Yarrow).

Szampon Neutralny pozostawia włosy błyszczące, lśniące i bardzo puszyste.

Stosowanie: Wmasować odpowiednią ilość na wilgotne włosy i spłukać. Powtórzyć zabieg, jeśli to konieczne. Wskazany do częstego używania i stosowania na zmianę z Kuracją Przeciw Łupieżowi lub Przeciw Wypadaniu Włosów.

Poprawne używanie szampon: przeczesać włosy w celu ich rozwikłania, a także oczyszczenia. Myjemy włosy upewniając się, że woda przenika przez włosy i zwilża skórę głowy. Równomiernie nanosimy odpowiednią ilość szamponu (szampon nie wytwarza dużej ilości piany!). Spłukujemy i nakładamy drugą dawkę szamponu, jeżeli to konieczne. Pamiętamy, aby dobrze wymasować skórę głowy. Spłukiwać aż do całkowitego usunięcia piany z włosów.
Zalecamy jest używanie Instant KREM do rozczesywania.

Łupieże

VIVI - ŻEL MYJĄCY Z OKTENIDYNĄ

Preparat o wyjątkowych właściwościach myjąco-dezynfekujących przeznaczony do każdego rodzaju skóry i włosów.
Skład produktu oparty na opatentowanej formule aktywnej biologicznie wody magnetyzowanej zawiera przemyślane połączenie bezpiecznych składników aktywnych wykazujących właściwości odkażające, łagodzące i przyspieszające gojenie:

 • OKTENIDYNA znanej z szerokiego spektrum działania bakteriobójczego, grzybobójczego i wirusobójczego
 • FENOKSYETANOLU aktywnego biobójczo w głębszych warstwach skóry i błon śluzowych;
 • SKŁADNIKI w najwyższym dopuszczalnym w kosmetyku stężeniu 1%;
 • PROPOLISU naturalnego środka przeciwdrobnoustrojowego i ułatwiającego regenerację uszkodzonej i zmienionej chorobowo skóry.

Poprzez synergię wyselekcjonowanych składników czynnych Vivigel jest w stanie kontrolować aktywność drobnoustrojów na ciele, skórze głowy i włosach. Dzięki temu produkt znajduje zastosowanie w dziedzinach takich jak fryzjerstwo, trychologia czy medycyna estetyczna. Doskonale przygotowuje skórę przed zabiegami mezoterapii igłowej i mikroigłowej, osocza bogatopłytkowego i karboksyterapii, jak również stanowi wstęp do wszelkich procedur trychologicznych.

Produkt sprawdzi się także do codziennej higieny, wpisując się w potrzeby osób aktywnych fizycznie oraz zmagających się z nadpotliwością i różnymi schorzeniami skórnymi. W przypadku dermatoz preparat pomoże opanować namnażanie drobnoustrojów chorobotwórczych, jednocześnie przyczyniając się do szybszego zaleczenia zmian chorobowych. Dzięki dodatkowi hydrolizowanych protein pszenicy i allantoiny o działaniu nawilżającym, łagodzącym i zmiękczającym produkt tworzy zwartą piankę, co nie tylko zwiększa komfort użytkowania, lecz także zapewnia skórze elastyczność, a włosom - lekkość i objętość.

Produkt o szerokim spektrum działania:

 • Bakteriobójcze, w tym bakterie Gram dodatnie i Gram ujemne.
 • Wirusobójcze.
 • Grzybobójcze, w tym drożdżakobójcze.

JAK UŻYWAĆ: Nanieś odpowiednią ilość na mokre ciało i włosy, masuj, aż uzyskasz miękką i zwartą pianę. Po kilku minutach spłucz włosy. Może być również stosowany do higieny intymnej.

Łupież suchy łupież tłusty

CLINICAL DERM

6 przydatnych wskazówek w celu utrzymania gęstych, czystych i zdrowych włosów

Nie ma ustalonej zasady mycia włosów, które zazwyczaj łatwo i szybko się brudzą. Nie ma w tym nic złego, że często myjemy włosy, ale ważne jest, żeby twoje włosy były myte prawidłowo, bez użycia złych produktów.

 1. Możesz mieć codziennie delikatnie oczyszczone włosy używając Szamponów Clinical Derm - usuwają one delikatnie wszelkie pozostałości i skutecznie umyją, dając głowie i włosom ich dermo-fizjologiczną barierę ochronną.
 2. W przypadku łupieżu, łojotoku i wypadania włosów zaleca się stosowanie poszczególnych Szamponów Clinical Derm na mokre włosy, pozostawić na 3 do 5 minut i spłukać. Jeśli to konieczne, powtórzyć mycie Szamponem Clinical Derm, szczególnie przy długich włosach.
 3. Lotion Clinical Derm zawiera funkcjonalne cząsteczki potrzebne do zrównoważenia i przywrócenia brakujących składników odżywczych włosom i skórze głowy. Stosowanie Lotionu Clinical Derm jest zawsze niezbędne w celu optymalizacji efektów stosowania szamponu.
 4. Po użyciu szamponu wskazana jest aplikacja Instant KREM pomocnego przy rozczesywaniu włosów oraz zawierającego formy hydro ochronne, które nadają miękkość i połysk włosom. Instant KREM chroni je przed szkodliwym działaniem wynikającym z użycia suszarki do włosów lub prostownicy.
 5. W przypadku włosów cienkich i słabych, który mają tendencję do łamania się sugeruje się używanie Maski Regenerującej 1-2 razy w tygodniu, w zależności od tego, ile włosów jest uszkodzonych. Maskę Regenerującą można również stosować na włosy suche, jako preparat do ich kształtowania.
 6. Przed techniczną obróbką fryzjerską, taką jak: koloryzacja, trwała ondulacja lub stylizacja fryzury, zawsze chroń skórę głowy i włosy stosując Odżywczy Lotion Clinical Derm. Poprawia on elastyczność, kolor i głębię włosów oraz ich utrwalenie.

Jak wybrać właściwą Kurację Clinical Derm?

Tłusty i suchy łupieżSuche, słabe włosy trudne do ułożeniaFarbowane, szorstkie włosy, rozdwojone końcówki

Bio-Collagen do skóry głowy (intensywny łupież i swędzenie)Szampon Przeciw Łupieżowi tłustemu lub suchemu Lotion przeciw łupieżowi.

Stosować 2 razy w tygodniu

Odżywczy SzamponLotion OdżywczyInstant KREM do rozczesywaniaLotion Regenerujący

Do codziennego stosowania.

Szampon MineralizującyLotion Mineralizująca Instant KREM do rozczesywaniaLotion Regenerujący

Do codziennego stosowania.

Łojotok tłusty, oleisty i płynyTłuste i zniszczone włosyWłosy po trwałej ondulacji i po zabiegach stylizacji

Szampon Przeciw Łojotokowi tłustemu, oleistemu i płynnemu Lotion Przeciw Łojotokowy

Stosować 2 razy w tygodniu

Szampon Mineralizujący Lotion Mineralizująca Instant KREM do rozczesywania Lotion Regenerujący

Do codziennego stosowania

Szampon Odżywczy Lotion Odżywczy Instant KREM do rozczesywania Lotion Regenerujący Zawsze stosować: Lotion Odżywczy do skóry głowy i włosów przed trwałą ondulacją i koloryzacją.

Do codziennego stosowania

Wypadanie włosówWrażliwa podrażniona skóra głowy ze słabymi włosamiDelikatne włosy, włosy dziecka - do codziennego mycia

Szampon Przeciw Wypadaniu Włosów Lotion Przeciw Wypadaniu Włosów.

Stosować 2 razy w tygodniu

Bio Kolagen do skóry głowy Bio Kolagen szampon z dodatkiem protein Instant KREM do rozczesywania

Do codziennego stosowania

Szampon neutralny Bio Kolagen szampon z białkiem Instant KREM do rozczesywania

Do codziennego stosowania

Liczba odwiedzin

084746
Ciemieniucha Zniszczone włosy Farbowane włosy

Pielęgnacja farbowanych włosów

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ. 

adenozyna a wypadanie, aminokwasy, aparatura trychologiczna, aplikacja preparatów na głowe, atopowe zapalenie skóry, azs, blask włosów, blog trychologiczny, botox włosów, ból skóry głowy, ból włosów, choroby włosów, ciemieniucha, delikatny szampon, emulsje do włosów, farbowane włosy, glikozoaminoglikany dla włosów, hiperhydroza skóry głowy, hydrolizaty dla włosów, kamera trychologiczna, karty trychologiczne, klient trychologiczny, kolagen morski, komórki macierzyste dla włosów, kondycja włosów, końcówki rozdwajające się, kosmeceutyki dla włosów, kosmetyki na skóre głowy, krem do szybkiego rozczesywania, krem do włosów, ksiazka o trychologii, kuracja włosów, leczenie trychologiczne, lotoion na skore glowy, łagodny szampon, łamiące się włosy, łojotok, łojotok oleisty, łojotok tłysty, łojotokowe zapalenie skóry, łupież suchy łypiez tłusty, łupieże, łuszcząca się skóra głowy, łuszczyca, łysienie androgenowe, łysienie hormonalne, łysienie kobiet, łysienie menopauzalne, łysienie mężczyzn, łysienie plackowate, łysienie po chemioterapii, łysienie pocovidowe, łysienie poinfekcyjne, łysienie poporodowe, łysienie tarczycowe, łysienie telogenowe, łysienie trakcyjna, łzs, marka trychologiczna, maska głęboko czyszczaca detoxi, maski do włosów, matowe włosy, melatonina a wypadanie włosów, minerały dla włosów, mycie skory głowy, mycie włosów, nadmiar keratyny, nadmiar sebum na głowie, nauka o włosach, nawilżenie skóry głowy, niedoczynność tarczycy a łysienie, ochrona skóry głowy przy farbowaniu, oczyszczenie skóry głowy, odwodniona skóra głowy, odzywka ochronna przy farbowanych włosach, odzywki do włosów zniszczonych, olej moringa dla włosów, olejek do włosów, omega 3 dla włosów, osłona włosa, pacjent trychologiczny, palma sabałowa w łysieniu androgenowym, pantenol dla włosów, peeling do skóry głowy, pękające włosy, pieczenie skory głowy, pielegnacja farbowanych włosów., pielegnacja łodygi włosa, pielegnacja skóry glowy, pielegnacja trychologiczna, pielegnacja w łuszczycy, pielegnacja włosów dzieci, pielegnacja włosów w onkologii, pielęgnacja w łuszczycy, pielęgnacja włosów, pigment włosów, placzące się włosy, pobudzenie mieszków włosowych, pobudzenie skóry głowy, potliwość skóry głowy, preparaty na skóre głowy, problemzglowy, prodlemy skóry głowy, produkt trychologiczny, przerzedzenie włosów, sciencepolska, serum do włosów, siwe włosy, stan zapalny mieszków włosowych, starzenie się włosów, stymulacja włosów, sucha skóra głowy, suche włosy, suchy olejek do włosów, suplementacja dla włosow, szampon do wrażliwej skóry, szampon neutralny, szampony, szampony dla dzieci, szampony do codziennego stosowania, szampony lecznicze, szampony odżywcze, szampony przeciwłojotokowe, szampony przeciwłupieżowe, szampony przeciwwypadaniu włosów, szczotka trychologiczna, terapia skóry głowy, terapia trychologiczna, terapiawłosów, tłuste włosy, tonik na skóre glowy, trichodynia, trichoskopia, trychologia funkcjonalna, trychologia kosmetyczna, trychologia medyczna, trychologia., typ skóry głowy, uszkodzenia włosów, vivipharma, wcierka, wiedza trychologiczna, witaminy dla włosów, włos zniszczony termicznie, włosy, włosy dzieci, włosy rozdwojone, włosy suche, wrazliwa skóra głowy, wypadanie włosów, zadbane włosy, zarys trychologii kosmetycznej, zasady pielęgnacji trychologicznej, zatkane mieszki włosowe, zdrowy włos, zniszczone włosy, żelazo dla włosów